Ремонт тягових агрегатів
ПЭ2У
ПЭ2М
ОПЭ1АМ
КАПІТАЛЬНО-ВІДНОВЛЮВАЛЬНИЙ РЕМОНТ З МОДЕРНІЗАЦІЄЮ ТЯГОВИХ АГРЕГАТІВ СЕРІЙ ПЕ2м, ПЕ2у, ОПЕ1АМ, ОПЕ1БМ.
У зв'язку із стрімким розвитком електроніки, застосуванням високотехнологічного та енергозберігаючого обладнання, підвищенням вимог до безпосереднього поліпшення умов праці локомотивної бригади, стало безумовним впровадження цих напрямків при ремонті промислового тягового рухомого складу в якості модернізації для поліпшення його техніко- енергетичних характеристик.
Незважаючи на те, що ці електровози мають великий фізичний знос і морально застаріли, вони далі використовуються на багатьох підприємствах. Для продовження їх терміну експлуатації виконують капітальний ремонт по документації заводу виробника. Відновлений таким чином електровоз працює, але реалізація сучасних вимог до більшості технічних характеристик можлива тільки при проведенні модернізації, яку виконують в умовах нашого підприємства.
Модернізація електровозів ПЕ2м, ПЕ2у проводиться не тільки в обсязі відновлення електровоза управління та тягового агрегату при збереженні принципів силового обладнання електровоза і використання існуючого тягового обладнання у всіх режимах його експлуатації, а й розв'язання нових завдань за рахунок застосування сучасних програмно-технічних рішень в частині системи управління та діагностики.
Забезпечення комфортних умов праці машиніста за рахунок оснащення кабіни сучасними пультами управління, розміщення в ній системи мікроклімату, побутових приладів та обладнання, з метою підвищення якості бортового живлення взамін мотор-генератора система електроживлення будується на базі комплекту багатофункціонального статичного перетворювача власних потреб, який перетворює напругу контактної мережі 3000 або 1500 вольт в мережі живлення 50 і 600 В, при цьому перетворювач власних потреб забезпечує електроживлення напругою 50 В низьковольтних ланцюгів керування, обігріву, освітлення, сигналізації і зарядки акумуляторних батарей.
Перетворювач власних потреб на електровозі управляння ПЕ2м (ПЕ2у) забезпечує електроживлення напругою 600 В, який перетворюється в ряд напруг 380 В і 220 В при частоті 50 Гц, для споживачів системи мікроклімату, мікрохвильової печі та холодильника.
Модернізована кабіна машиніста відповідає сучасним вимогам організації праці машиніста і засобів управління локомотивом. У кабіні розміщено два робочих поста, кожен з яких оснащений пультом управління і кріслом машиніста. У пультах управління агрегатовані всі пристрої керування рухом, засоби безпеки та зв'язку. Пульти керування, їх габарити і форми зображення, органи управління та засоби відображення, і їх розміщення створені так щоб забезпечити машиністу оптимальні умови управління.
Оздоблення кабіни забезпечує теплоізоляцію і шумоізоляцію, а також необхідний рівень освітлення на робочому місці. У кабіні розташовані шафи для зберігання одягу та інструменту, аптечка, холодильник, мікрохвильова піч і умивальник з підігрівом.
Всі елементи кабіни з урахуванням кольору фактурних рішень ергономічно і естетично створюють інтер'єр сучасного офісного приміщення, яке забезпечує комфортне перебування машиніста під час робочої зміни.
На тягових агрегатах ПЕ2м, ПЕ2у встановлюють перетворювачі електроенергії (Сhоper) новинка мікропроцесорної техніки, які забезпечують безконтактне регулювання напруги в режимах тяги та реостатного гальмування.
За рахунок використання мікропроцесорної системи управління та діагностики, яка має відкриту архітектуру, перетворювача власних потреб, перетворювачів (Сhоper), системи мікроклімату кабіни, а також нових технічних і конструктивних рішень у сучасній елементній базі, електровози управління тягових агрегатів ПЕ2м та ПЕ2у не тільки відновлюються, а й набувають нових споживчих властивостей.
На тягових агрегатах ОПЕ1АМ, ОПЕ1БМ окрім виконання модернізації в частині покращення умов праці локомотивної бригади — модернізація інтер’єру кабіни, встановлюється електронне обладнання, для виконання всіх режимів експлуатації. Це нові випрямлячі, що регулюють напругу на трансформаторі та виконують секціонування виводів вторинної обмотки. Натомість з електровоза управління вилучають електричний контактор груповий ЕКГ21 та блоки напівпровідникових випрямлячів БПВ-6000-У2.
В обсяг модернізації тягових агрегатів серій ПЕ2м, ПЕ2у, ОПЕ1АМ, ОПЕ1БМ також врахована заміна існуючих поршневих компресорів на компресора роторно-пластинчатого або гвинтового типу, а також електродвигунів вентиляторів постійного струму на асинхронні.
Модернізація кар'єрних агрегатів передбачає поліпшення їх тягових характеристик, зниження експлуатаційних витрат, збереження їх надійності та терміну служби. Модернізовані електровози відповідають державним стандартам, інструкціям і нормам, а також санітарним правилам і ергономічним вимогам.