Мабуть не багато знайдеш підприємств на теренах України, які могли б гордо сказати нам сто п’ятдесят. Сто п’ятдесят років славної трудової діяльності багатьох поколінь, сформованих виробничих традицій, набутого досвіду.
Для всіх нас важливим є пам’ятати нашу історію. Ми й нині черпаємо силу, мудрість і натхнення від залишених нам у спадок надбань попередників.
Приватне акціонерне товариство “Львівський локомотиворемонтний завод” уже відзначило 150 річницю від дня заснування. Своєрідне свідоцтво про народження архівна довідка з центрального державного історичного архіву України засвідчує:
«Згідно з довідковою літературою Головні майстерні у Львові були засновані у 1861 році. Вони займались ремонтом та переобладнанням паровозів і пасажирських вагонів. Майстерні займали територію площею 82940 квадратних метрів і площу будинків 29610 м».
За роки існування не одне покоління зробило свій внесок, вклало свою натхненну працю в розвиток підприємства, зберігаючи і примножуючи усі попередні здобутки.
Підприємство народжене в часи Австро-Угорської імперії, до речі прийняття на роботу не було простою справою. Кандидат повинен був мати передусім протекцію впливового священика, офіцера або досвідченого залізничника, а отримавши посаду тримався її до кінця.
Після першої світової війни підприємство починає розбудовуватись. Були зведені — новий паровозоскладальний цех (зараз тут знаходиться кузня), казарми пожежної охорони (на місці теперішнього електромашинного цеху).
Центральна прохідна виходила на вулицю Вокзальну, таблички на трьох мовах — німецькій, польській, українській — були прикріплені на фасаді.
Протягом 1913-1930 років було проведено центральне опалення та електричне освітлення майстерень, розширення котельного цеху, нових цехів — моделювального, бляхарського, лакувального, трубопрокатного, та оббивного.
В період 1919-1939 років залізничні майстерні входили в залізничну мережу Польської держави. На той час ремонтувались пасажирські та вантажні вагони, паротяги.